Krompir

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

tema odprta - 4. feb 2003 11:27 | ogledi: 2.157 | odgovori: 4

Zdravo,

kako lahko uporabim kuhan krompir, ki mi je ostal od kosila ali celo od prejsnjega dne?

Hvala za ideje.

ribica

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

4. feb 2003 12:34

Spet jaz! Ce mi ostane krompir v kosih, ga obicajno dam v plasticno posodo in prelijem s kisom, pokrijem in dam v hladilnik, naslednji dan pa naredim solato . Ce pa se ti da po kosilu se kaj carati v kuhinji, si lahko na hitro naredis kaksno pasto in krompir, pa je taka juhica dobra tudi naslednji dan. Za to verjetno lahko uporabis tudi krompir, ki si ga malo zabelila s kaksnimi ocvirki ali podobnim (redilno zelo), ker se pasto in krompir obicajno (nic vec pri nas doma) tudi malo zabeli. Vec idej pa nimam, a obicajno pri meni roma v kos! Mica

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

4. feb 2003 12:40

Neolupljen - kuhan - solata. Olupljen - kuhan - pire - svaljki. Marijan PETEK

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. feb 2003 13:33

Narediš grenadirmarš - krompir spražiš in mu primešaš kuhane makarone-polžke. LP cervus

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

4. feb 2003 18:10

Če imaš cel kuhan krompir, ga lahko izdolbeš in napolniš s poljubnim nadevom (gobice/sir/skuta/mleto meso/ -uporabi domišljijo) ter nato pečeš v pečici toliko časa, da nadev ni več surov. Lahko narediš tudi "krompirjeve sendvičke" - kuhan krompir (lahko olupljen ali pa tudi ne) prerežeš na pol in na vsako polovičko položiš rezino šunke in rezino sira ali kaj drugega (po okusu; sir naj bo na vrhu. Daš v pečico za toliko časa, da se sir stopi. Zraven ponudiš skledo solate, lahko pa tudi kako jugurtovo/majonezno omakico. Če krompirja ni tako zelo veliko, da bi ga bilo dovolj za samostojno jed, ga uporabi v musaki ali kaki drugi zloženki. To pride še posebej prav, če moraš poleg krompirja porabit tudi kaj drugega - salamo/sir/kuhano zelenjavo/meso/hrenovke ali klobase.... Pazi le, da se okusi "ne tepejo". Potem pa v namaščeno nepregorno posodo naložiš plast na listke narežanega krompirja, plast česa drugega in ponavljaš, dokler ti ne zmanjka sestavin. Vse skupaj preliješ z mešanico stepenega jajca in kisle smetane. Manjše količine krompirja lahko uporabiš za francosko solato. Pražen krompir je pa itak klasika. lp, maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti